O nás

Jsme rodinná firma, specializující se na kuchyňské bylinky, microgreens a léčivé rostliny.

V dnešní uspěchané době, kdy nám všude nabízejí mnoho různých výrobků. Kde se ve změti popisků člověk velmi špatně orientuje, takže vlastně ani netuší zda si kupuje to co si přeje, jsme začali realizovat nápad a rozhodli se založit si malou rodinnou farmičku, kde bychom po vzoru přírody mohli pěstovat naše oblíbené bylinky bez všelijakých umělých přídavků jako jsou postřiky nebo uměle vyrobená hnojiva. Zkrátka křišťálově čistá kvalita, kterou poznáte už jenom tou krásnou intenzivní vůní co Vás hned omámí a jídlu dá ten správný šmak, navíc pokochá i oko.

A tak jsme se pustili do díla. Nejdříve jsme si sehnali pozemky kde bychom náš koníček mohli zrealizovat a hned poté i trochu té techniky, která nám trošku ulehčí náročnou ruční práci. Jenže nás cosi neustále pohání kupředu. Proto jsme začali experimentovat s možností celoročního pěstování bylin a zeleniny. Ovšem jak jinak než abychom byli ještě šetrnější k přírodnímu prostředí než doposud.

Pak se zrodila myšlenka, kterou samozřejmě měli před námi již staří Egypťané a to pěstování rostlin bez půdy v takzvané hydroponii. Skvělá metoda, která ušetří spoustu starostí i toho stále uhánějícího času a umožní i celoroční pěstování. Díky dnešní moderní době se samozřejmě tato metoda vylepšila, zdokonalila a vznikly i nové větve tohoto úžasného pěstebního stylu jako například aeroponie. My však šli ještě dále a skloubili jsme to nejlepší z hydroponie, aeroponie a aquaponie. No a když jsme přidali ještě výdobytky našeho energetického světa, byla technologie na světě. Nyní pěstujeme bylinky a zeleninu samozřejmě stále na našem políčku, ale zkoušíme rostlinky i pěstovat pro mnohé touto u nás zatím stále netradiční metodou.

 
[contactformgenerator id=”1″]

Uložit

Uložit