Deprecated: Hook custom_css_loaded is deprecated since version jetpack-13.5! Use WordPress Custom CSS instead. Jetpack no longer supports Custom CSS. Read the WordPress.org documentation to learn how to apply custom styles to your site: https://wordpress.org/documentation/article/styles-overview/#applying-custom-css in /data/web/virtuals/153728/virtual/www/wp-includes/functions.php on line 6078
Microgreens – Svět Bylinek

Microgreens

Microgreens – čerstvé křehké lístečky s výhonky

Microgreens, česky mikrobylinky jsou velmi mladé rostlinky zeleniny nebo bylinek, které se konzumují dříve než začnou mít pravé listy. Lépe řečeno, konzumují se nejdéle v době kdy jim začne růst první pravý list. Ale čím dříve tím lépe, protože tyto mikrobylinky mají spoustu živin a minerálů nezbytných pro vývoj rostlinky. Tyto živiny potřebuje každá rostlinka k růstu a jsou uloženy v každém semínku. A my tyto látky využíváme než jsou spotřebovány k růstu a vytvoření kořene.

Obsahují 4 – 40 krát více živin a vitamínů, velké množství antioxidantů než zcela dospělé rostliny.

Obsahují polyfenoly, které zabraňují hromadění škodlivých volných radikálů. Jsou spojovány se sníženým rizikem srdečních chorob, rakoviny a Alzheimerovy choroby.

Zlepšují zdraví srdce. Studie ukazují že microgreens (mikrobylinky) mohou pomoci snížit rizikové faktory srdce, jako je obezita, špatné LDL cholesteroly a triglyceridy.

Snižují rizika chronického onemocnění. Konzumace zeleniny je spojena s nižším rizikem některých druhů rakoviny, zánětů, srdečních chorob, cukrovky a obezity.

Květák, mikrobylinka
Květák
Ředkvička, mikobylinka
Ředkvička
Červené zelí, mikrobylinka
Červené zelí
Brokolice, mikrobylinka
Brokolice
Kedlubna, mikrobylinka
Kedlubna
Slunečnice, mikrobylinka
Slunečnice

 

 

 

 

 

 

 

Na první pohled vypadají stejně že? Ale jakmile ochutnáte, najdete rozdíl. Mikrobylinky mají chuť připomínající konzumované části svých dospělých protějšků.

Třeba výhonky ředkvičkyŘedkvička - microgreensnebo řeřichy, ty mají jemnou palčivou pepřovou chuť, připomínající bulvičky ředkviček. Brokolice zase s kedlubnou mají jemnou sladce palčivou chuť, která připomíná čerstvě utrženou mladou kedlubnu.

Slunečnice má chuť připomínající slunečnicová semínka, akorát šťavnatější. Výhonky hrášku mají příchuť křupajících čerstvě vyloupaných mladých semínek.

A vyzkoušeli jste třeba červenou řepu s její příjemně nasládlou zemitou chutí nebo jen tak naaranžovanou i na obyčejné housce se salámem? Nebo skvěle vonící hořčici se štiplavou chutí, co rozvlní Vaše chuťové pohárky? Zkuste si ji přidat ke svačině, stačí posypat na máslo nebo z ní udělat “wasabi”.

Zahájili jsme rozvoz mikrobylinek přímo k Vám domů, takže vše vyřídíte z pohodlí Vašeho domova a nemusíte trávit čas hledáním v obchodech. Momentálně rozvážíme do oblasti Hradce Králové, Pardubic a Chrudimi, zde se můžete podívat na mapu. Pokud by jste si rádi objednali mikrobylinky, ale nejste z této oblasti, zanechte nám zprávu.


Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

VÝHODY MICROGREENS

Ředkvička